Z dobrego upieczesz najlepsze!

Festiwal Nowości 2019

Zapraszamy na Festiwal Nowości!

 Prezentujemy podsumowanie nowości produktowych 2019 – czterech produktów, które stanowią rezultat przeszło 120 lat branżowego doświadczenia, zbudowanego z połączenia pracy utalentowanych i twórczych technologów, wykorzystania tradycyjnych receptur z udziałem najnowocześniejszych technologii oraz systematycznego śledzenia potrzeb i konsumenckich trendów.

Nasza nowa oferta to idealnie doprawione i kompletne mieszanki, niezbędne do uzyskania efektu „WOW!” w finalnym wyrobie.

KOMPLET Body&Soul to harmonia dobrego smaku oraz najlepszych składników, skierowana do najbardziej świadomych i wymagających konsumentów.

Dzięki wdrożeniu KOMPLET Body&Soul Cake otrzymają Państwo, a tym samym Państwa klienci, produkty o obniżonej zawartości cukrów, soli i tłuszczu oraz o wysokiej zawartości błonnika.

Co to oznacza w liczbach:

Obniżona zawartości tłuszczu to zmniejszenie udziału tłuszczu o minimum 30% w stosunku do porównywalnego produktu. Obniżona zawartości cukru to zmniejszenie udziału cukru o minimum 30% w stosunku do porównywalnego produktu. Podanie tych informacji jest dopuszczalne wyłącznie pod warunkiem, że wartość energetyczna tak oznakowanego produktu jest taka sama lub niższa niż wartość energetyczna porównywalnego produktu. Wysoka zawartość błonnika oznacza, że produkt zawiera co najmniej 6 g błonnika na 100 g lub co najmniej 3 g błonnika na 100 kcal. Wreszcie, obniżona zawartość soli to zmniejszenie zawartości sodu lub odpowiedniej zawartości soli o minimum 25% w stosunku do porównywalnego produktu.

Wartość odżywcza na 100 g ciasta wg receptury podstawowej:

 wartość energetyczna 1449 kJ / 346 kcal; tłuszcz 17,1 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,2 g; węglowodany 36,3 g, w tym cukry 13,8 g; błonnik 13,1 g, białko 5,3 g, sól 0,38 g.

KOMPLET Dobre Ziarna to 100% mieszanka piekarnicza należąca do linii produktów KOMPLET Body & Soul zawierająca wyłącznie najlepsze składniki. Wyjątkowo dobry smak i doskonały miękisz sprawiają, że produkt ten jest prawdziwym rarytasem dla smakoszy.

Co to oznacza w praktyce:

Chleb Dobre Ziarna charakteryzuje się wysoką zawartością starannie wyselekcjonowanych ziaren i nasion: zawiera 32% NASION i 17% SKŁADNIKÓW PEŁNOZIARNISTYCH.

Dzięki temu zapewnia koneserom chleba niepowtarzalne doznania smakowe.

Chleb Dobre Ziarna zawiera zakwas z pełnego przemiału pszenicy orkisz. Nie zawiera drożdży i mąki.

Charakteryzuję się obniżoną zawartością węglowodanów (w porównaniu z pieczywem mieszanym z ziarnami) i wysoką zawartością błonnika. Stanowi cenne źródło kwasów tłuszczowych omega-3. Kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie. Jest to równowartość 3 kromek chleba Dobre Ziarna po około 45 g.

Chleb Dobre Ziarna polecany jest w diecie wegańskiej i wegetariańskiej. To idealny produkt dla osób prowadzących świadomy styl życia.

Wartość odżywcza 100 g pieczywa Dobre Ziarna:

wartość energetyczna 1497 kJ / 360 kcal; tłuszcz 24 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,0 g; węglowodany 18 g, w tym cukry 7,0 g; błonnik 8,1 g, białko 14 g, sól 1,3 g, kwas alfa-linolenowy 1,7*

*Kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

KOMPLET Bułka IG to 60% mieszanka dedykowane osobom mającym specjalne potrzeby żywieniowe.

Bułka IG ma niski indeks glikemiczny - 14.39!, obniżoną zawartość węglowodanów (w porównaniu z pieczywem mieszanym z ziarnami) oraz wysoką zawartość błonnika i białka. I co ważne, nie zawiera zbędnych E dodatków.

O popularności Bułek IG świadczy I miejsce zdobyte na targach Diabetica Expo w kategorii najlepszy produkt spożywczy.

Wartość odżywcza 100 g bułek IG:

wartość energetyczna 1263 kJ / 303 kcal; tłuszcz 15 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,4 g; węglowodany 12 g, w tym cukry 2,4 g; błonnik 12 g, białko 24 g, sól 1,4 g.

KOMPLET Vega Cake and Vega Krem to linia produktów przygotowanych specjalnie z myślą o klientach wegańskich i wegetariańskich.

Badania firmy Mintel wskazują, że w Polsce i Europie trwa boom na produkty i dania wege, a co 10 produkt żywnościowy w Europie jest wegetariański*. Mieszanki KOMPLET Vega Cake & Vega Krem przeznaczone są do sporządzania wypieków bez surowców pochodzenia zwierzęcego np. jaj, mleka, masła i miodu. Są proste w przygotowaniu, a ich smak jest porównywalny z wyrobami konwencjonalnymi.

Zapraszamy- zróbmy to razem - promujmy nowoczesne i świadome żywienie!

*https://alebank.pl/boom-na-wege-co-dziesiaty-produkt-zywnosciowy-w-europie-jest-wegetarianski/

Produkty powiązane z tym artykułem

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.