Z dobrego upieczesz najlepsze!

Nowości na szkoleniach KOMPLET Polska w 2013 r.

Prezentacja nowych produktów firmy KOMPLET Polska i niestandardowych receptur wykorzystujących stabilizatory to główny cel szkoleń które odbędą się w 2013 roku w siedzibie firmy. Pierwsze szkolenie przeprowadzono 30 stycznia i prowadzone było tradycyjnie przez Mistrza Cukiernictwa Pana Marka Sobkowiaka. Niektóre propozycje takie jak: „wykorzystanie stabilizatorów jako nośników smaku”, „rolada w formie zygzaku”, czy „rolada w kształcie  kory ” bardzo pozytywnie zaskoczyły uczestników.

W kameralnym gronie złożonym z cukierników z południa Polski, Marek Sobkowiak zaprezentował nowości produktowe firmy KOMPLET oraz specjalne przygotowane na tę okazję receptury.

„W tym roku kładziemy duży nacisk na wykorzystanie stabilizatorów, którego potencjału cukiernie często nie wykorzystują w pełni. Tradycyjnie w nowych recepturach znalazły się też nowe produkty i  innowacyjne formy i kształty. Na te elementy będziemy kładli nacisk w roku 2013 podczas szkoleń skierowanych do naszych klientów z różnych regionów Polski” – mówi Marek Sobkowiak.

Podczas warsztatów uczestnicy biorą aktywny udział w wykonaniu receptur pod okiem przedstawicieli KOMPLET. Warto zaprezentować kilka innowacji, które szczególnie zainteresowały uczestników i mogą być także inspiracją dla cukierników z całej Polski:

  • Inne wykorzystanie stabilizatorów – Tradycyjnie stabilizator kojarzy się z produktem ze śmietany lub kremem, śmietanowym. Na szkoleniu zaproponowano kilka pomysłów na ich wykorzystanie m.in. jako nośnik smakowy do musu pomarańczowego na serniku lub stworzenie masy śmietanowo-czekoladowej na bazie stabilizatora, ale metodą napowietrzania wcześniej połączonych składników  po spęcznieniu masy, dzięki czemu uzyskuje się bardziej tłusty i cięższy czekoladowy mus.
  • Niestandardowe wykorzystanie nadzienia z białego maku – czyli wykorzystanie nadzienia kojarzonego z rogalami marcińskimi. Ze względu na dużą grupę klientów z całej Polski opracowano receptury deserowe na bazie tego nadzienia np. kostka baron (blaty z białym makiem przełożone śmietanką z orzechami), ciasto czekoladowe przekładane wiśniami i nadzieniem z białego maku. 
  • Innowacyjne kształty i formyto m.in. nowa forma rolady, która w przekroju przypomina zygzag, torcik przypominający do złudzenia pieniek drzewa. (Jest to inna forma tortu gdzie warstwy nie idą poziomo tylko pionowo, efekt ten jest uzyskany poprzez zwinięcie bardzo dużej rolady z ciasta parzonego, ciasta czekoladowego i stabilizatora pomarańczowego,  krojenia na plastry i układania na płaskiej części do blatu).

 

Przygotowane podczas szkolenia receptury bazują na nowościach z oferty takich jak stabilizatory o smaku pomarańczowym, cytrynowym, czekoladowym, jak również nowej, stuprocentowej mieszance na biszkopt czekoladowy. Prezentowane receptury nie są standardowo dostępne w folderach produktowych, ale w przyszłości znajdą się i zostaną zaprezentowane w serwisie internetowym firmy. 

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.