Z dobrego upieczesz najlepsze!

Nowości oraz innowacje na szkoleniu KOMPLET Polska

Niestandardowe zastosowanie produktów firmy KOMPLET Polska oraz nauka nowych, ciekawych receptur to główny cel praktycznego szkolenia, które odbyło się 24 i 25 stycznia br. w laboratorium firmy . Szkolenie prowadzone było przez Mistrza Cukiernictwa Pana Marka Sobkowiaka. Niektóre innowacje zaproponowane przez Mistrza takie jak: „rolada z ciasta parzonego”, „kora korzenna”, czy „szprycowane ciastka florentynkowe ” bardzo pozytywnie zaskoczyły uczestników.

W kameralnym gronie złożonym z cukierników z południa Polski, Marek Sobkowiak zaprezentował nowości produktowe firmy KOMPLET oraz specjalne przygotowane na tę okazję receptury. Na szkoleniu zaprezentowane zostały bardziej czasochłonne i skomplikowane przepisy, głównie bogate ciasta deserowe, o oryginalnym wyglądzie i bogatym smaku. 

Z naszych obserwacji rynku wynika, iż klienci coraz częściej szukają ciast bogatych, wykwintnych i ciekawie wykonanych. Na te elementy kładziemy nacisk podczas warsztatów skierowanych do naszych klientów z różnych regionów Polski” – mówi Marek Sobkowiak.

Podczas dwudniowego warsztatu uczestnicy brali aktywny udział w przygotowaniu receptur pod okiem przedstawicieli KOMPLET. Ten praktyczny sposób prowadzenia zajęć jest jednym z wyróżników oferty szkoleniowej firmy. Warto zaprezentować kilka innowacji, które szczególnie zainteresowały uczestników i mogą być także inspiracją dla cukierników z całej Polski:

  • rolada z ciasta parzonego, która była dużym zaskoczeniem ze względu na nietypowe przygotowanie ciasta. Zazwyczaj jest ono używane do takich wyrobów jak karpatka, eklery, czy ptysie. Na szkoleniu ciasto zostało zwinięte , co dało bardzo ciekawy i niestandardowy efekt 
  • szprycowane ciastka florentynkowe, które zazwyczaj wykonuje się w postaci sypkiej. Na szkoleniu zaproponowano masę, którą możemy nanosić szprycując workiem cukierniczym lub maszyną typu multidrop. Najczęściej proszek florentynkowy miesza się z bakaliami
    i wysypuje do foremek. W zaproponowanej recepturze tworzymy masę o konsystencji kremu, szprycujemy na blasze i wypiekamy w tradycyjny sposób
  • ciasto biszkoptowo-tłuszczowe z wykorzystaniem mieszanki
     orzechowej jako nadzienia. Ciasto orzechowe soft tradycyjnie wykorzystywane jest jako ciasto biszkoptowo-tłuszczowe. Zmodyfikowana receptura zmienia całkowicie strukturę produktu, co umożliwia stosowanie ciasta jako nadzienia orzechowego do ciast drożdżowych.
  • receptura „kora korzenna". Interesujące w tej recepturze jest to, że warstwy ciasta przy krojeniu nie są poziome lecz pionowe. Ciekawy jest także sam wygląd finalnego produktu – jest to rolada postawiona w pionie, do złudzenia przypominająca pień drzewa

 

Przygotowane podczas szkolenia receptury bazują na nowościach z oferty takich jak: mieszanki orzechowe, ciasta drożdżowo–serowe oraz sprawdzone od lat kremy i ciasta czekoladowe. Prezentowane receptury nie są standardowo dostępne w folderach produktowych, ale być może w przyszłości znajdą się w ofercie lub zostaną zaprezentowane w serwisie internetowym firmy. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych szkoleniach mogą zgłaszać się do przedstawicieli firmy. Kolejne edycje będą z pewnością równie interesujące.

Produkty powiązane z tym artykułem

Receptury powiązane z tym artykułem

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media