Z dobrego upieczesz najlepsze!

Polacy pokochali bieganie

Widząc ilość biegaczy codziennie przemierzających ulice i parki nie można mieć co do tego wątpliwości. Biegają kobiety i mężczyźni, młodzi i nieco starsi. Biegamy pojedynczo lub drużynowo, na krótkich, dłuższych, ale i bardzo wyczerpujących dystansach. Rano i wieczorem, latem i zimą. Dlaczego?

 

Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce”* biegamy przede wszystkim dla zdrowia i przyjemności. Dla 84% respondentów głównym powodem rozpoczęcia przygody z bieganiem, jest dbałość o zdrowie i kondycję oraz sylwetkę (47%). Na drugim miejscu znalazła się chęć zmiany czegoś w życiu (to podejście przeważało wśród najmłodszych), a na trzecim namowa rodziny lub znajomych.

Wraz ze wzrostem popularności biegania rośnie także popularność imprez biegowych. Wyniki badania pokazują, że dwie piąte biegających chętnie bierze w nich udział. Dlaczego biegacze decydują się uczestniczyć w takich wydarzeniach? Oprócz aspektu fizycznego ważna jest dla nich niezwykła atmosfera, która towarzyszy biegom masowym (34%), przyjemność ze wspólnego biegania (31%) oraz możliwość poznania nowych ludzi. Nie bez znaczenia jest także dodatkowa motywacja wynikająca z możliwości porównywania własnego wyniku z wynikami innych biegaczy.

Bieganie „nie ma płci i wieku”. Biega prawie tyle samo mężczyzn (52%), co kobiet (48%). Większość biegaczy to osoby młode w wieku 25-39 lat, a połowa z nich biega 2-3 razy w tygodniu, zwykle wieczorem i żadna pogoda czy pora roku nie jest im straszna.

Bieganie przez swoją specyfikę dostarcza emocji niespotykanych w innych sferach życia. Mocna więź wytwarzająca się w czasie grupowego biegania buduje pozytywne relacje, które pozwalają lepiej funkcjonować zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Takie właśnie założenie przyświecało inicjatywie KOMPLET Polska, która w 2016 r. powołała Team KOMPLET i PRZYJACIELE, do którego zaproszono pracowników i zaprzyjaźnionych klientów firmy.

Zgodnie z trzyletnią tradycją w tym roku branżowa drużyna wystartowała w dwóch imprezach biegowych-X Elbląskim Biegu Piekarczyka (dystans 10 km) w składzie: pracownicy Piekarni Warmińska z Elbląga i KOMPLET Polska oraz Grodziskim Półmaratonie „Słowaka” (dystans 21,095 km) w mocnym, 13-osobowym multiskładzie, który tworzyli pracownicy Piekarni Bagietka z Kostrzyna, Piekarni-Cukierni Fortuna z Poznania, Piekarni-Cukierni Gwóźdź z Grodziska, Piekarni-Cukierni Maciejewski z Poznania, Hurtowni Piekarz z Poznania oraz oczywiście KOMPLET Polska.

Zawodnicy teamów z Elbląga i Grodziska dziarsko dobiegli do mety pokonując słabości i bijąc własne „życiówki”. Należy wspomnieć, iż w półmaratonie Słowaka miejsca na podium i tytuł wice Mistrza Polski branży Paszowo-Zbożowej zdobył Pan Stefan Wojtkowiak z KOMPLET Polska.

Wszystkim tegorocznym członkom Teamu KOMPLET i PRZYJACIELE gratulujemy ducha walki, dziękujemy za dotychczasowe starty i oczywiście liczymy na dalsze wspólne działania. Są one bowiem nie tylko przejawem sportowej pasji, lecz także branżowej solidarności oraz doskonałą sposobnością do promocji dobrego chleba.

* Badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 4-31 sierpnia 2015 roku przez agencję badawczą PBS na ogólnopolskiej próbie 3232 internautów.

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.