Z dobrego upieczesz najlepsze!

Sport-Integracja-Zabawa

„Jeżeli jeszcze nie biegasz, to na pewno niedługo zaczniesz”. Oglądając ilość stron, blogów, vlogów, filmików na youtube czy czytając wpisy, porady, zalecenia dotyczące biegania, trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Polacy naprawdę lubią biegać!

Jeszcze kilkanaście lat temu w imprezach biegowych w Polsce brało udział jedynie wąskie grono wyczynowych zawodników. A przecież korzyści wynikających z biegania, także, a może przede wszystkim tego zespołowego, jest bardzo wiele i nie mają one jedynie sportowego charakteru. Można wyróżnić co najmniej trzy obszary, które realizowane są poprzez bieganie. Pierwszy obszar związany jest z postrzeganiem biegania w stricte sportowych kategoriach, czyli korzyści wynikających z aktywnego i zdrowego stylu życia. Ruch na świeżym powietrzu to sprzymierzeniec w walce z otyłością, z obniżonym samopoczuciem czy chorobami cywilizacyjnymi. Ponadto, najnowsze badania opublikowane w londyńskim Journal of Physiology dowodzą, że ten rodzaj sportu uaktywnia i wzmacnia neurony w mózgu człowieka, które są odpowiedzialne za procesy przyswajania wiedzy. Kolejny obszar związany jest z pomaganiem poprzez działania charytatywne. Kto z nas nie słyszał lub sam nie brał udziału w akcji, której celem była pomoc. Masowym przykładem realizacji tej idei jest globalny bieg charytatywny Wings for Life World Run, który odbywa się w 12 lokalizacjach na całym świecie równocześnie i pierwszy bieg w historii, w którym meta goni uczestników. Dla wielu osób to właśnie chęć niesienia pomocy jest motywacją do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Trzeci obszar ma charakter integracyjny i dotyczy biegania zespołowego. Dla pracowników czy znajomych to naturalny sposób na sprawdzenie się w obszarze, w którym na co dzień nie konkurują ze sobą. To doskonały sposób na integrację i współpracę w ramach firm i branż. Sposób na budowanie poczucia wspólnoty, nastawienie na osiąganie coraz lepszych rezultatów, dobrą zabawę i zespołowe dążenie do celu.

Team KOMPLET i Przyjaciele, który powstał z inicjatywy firmy stanowi praktyczne odzwierciedlenie wszystkich wskazanych powyżej korzyści oraz wdrożenia w życie filozofii work-life balance. Z roku na rok drużyna biegowa złożona z pracowników, klientów i sympatyków firmy powiększa się nie tylko ze względu na liczbę uczestników, lecz także z punktu widzenia osiąganych wyników. Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku team wystartował w dwóch imprezach biegowych: XI Elbląskim Biegu Piekarczyka oraz XIII Hunters Grodziskim Półmaratonie „Słowaka”. W jednym i drugim przypadku start teamu połączony był z promocją i popularyzowaniem wybranych gatunków pieczywa: Marathon, Dobre Ziarna i Bułek IG, które dzięki swoim właściwościom, idealnie wpisują się w ideę aktywnego i świadomego stylu życia. Grodziski Team KOMPLET i Przyjaciele składał się z 11 osób, reprezentantów piekarni-cukierni: Łyskawa, Liczbańscy, Maciejewski, Fortuna, Ma-Trans Ruchocice, Sowa oraz Hurtowni Piekarz. Na specjalne brawa i uznanie zasługuje Paulina Kocik z firmy Ma-Trans, która po raz pierwszy biegła w półmaratonie i zajęła 3 miejsce w ramach klasyfikacji paszowo-zbożowej. Nie mniej udany start zaliczyła 13-osobowa elbląska ekipa złożona z pracowników piekarni-cukierni Warmińska, KOMPLET Polska oraz Gdańskich Młynów, która w rywalizacji drużynowej zajęła 2 miejsce (na 14 zgłoszonych drużyn). Wszystkim członkom Teamu KOMPLET i Przyjaciele dziękujemy za wspólną, sportową zabawę i gratulujemy doskonałego startu, sportowego ducha oraz pasji w działaniu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

mapa strony Projekt i wykonanie Omnibrand we współpracy z ROXX Media

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Zamknij komunikat.